Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Aktualności

Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia 2019-11-25

Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia

Czas prac na rusztowaniu
W zależności od planowanego czasu prac na rusztowaniu proponujemy: przy użytkowaniu krótkoterminowym – wynajem, zaś w przypadku długiego okresu użytkowania rusztowania – zakup rusztowania. Przy dłuższym zakresie robót koszt zakupu sprzętu amortyzuje się i docelowo jest po prostu bardziej ekonomiczny. Krótkotrwały wynajem rusztowania jest wariantem bardziej ekonomicznym, gdyż optymalizując koszty wydamy sumarycznie mniej.


Siły i środki 
W przypadku firm posiadających duże zaplecze w postaci siły roboczej zalecamy opcję kupna. W tej sytuacji sprzęt będzie własnością klienta, który użytkuje go dowolnie przez długi czas – ponosi koszty tylko w momencie zakupu. W przypadku małych firm, koszty obsługi, transportu i montażu, a później demontażu, skłaniają do wybrania opcji wynajmu. Wówczas budżet przeznaczony na pozyskanie rusztowania rozkłada się równomiernie w czasie, co pozwala zaplanować koszty, a jednocześnie uwalnia od utrzymywania zasobów siły roboczej, jak również zaoszczędza potrzeby składowania materiału.


Czym należy kierować się podczas wyboru ogrodzenia tymczasowego? 2019-09-26

Czym należy kierować się podczas wyboru ogrodzenia tymczasowego?

Ogrodzenia tymczasowe są wymaganym przepisami obowiązkowym zabezpieczeniem placu budowy. Każde ogrodzenie tymczasowe składa się z pojedynczych paneli połączonych w jeden ciąg przy pomocy złączek, stabilizowany przez umieszczenie słupków w stopach. 
Ogrodzenia tymczasowe dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: ogrodzenia ażurowe i ogrodzenia pełne. Dodatkowo posiadamy w ofercie ogrodzenia tymczasowe na potrzeby imprez masowych.

Wciągarka czy winda budowlana? Dobierz urządzenie pod swoje potrzeby i oczekiwania 2019-09-16

Wciągarka czy winda budowlana? Dobierz urządzenie pod swoje potrzeby i oczekiwania

Rodzaje urządzeń transportu bliskiego [UTB] stosowanych na budowach.

Wciągarka budowlana [jak również winda budowlana] jest urządzeniem mającym zastosowanie do sprawnego przemieszczania ludzi i ładunków w pionie w różnych zakresach odległości.
Ogólnie urządzenia dzielimy wg następujących kryteriów... 

Stemple budowlane – do czego służą i czym się różnią poszczególne modele? 2019-09-03

Stemple budowlane – do czego służą i czym się różnią poszczególne modele?

Podpory stalowe, zwane również stemplami budowlanymi, wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Pozwalają też na szybki montaż. Zastosowanie stempli budowlanych przy pracach szalunkowych nie wymaga skomplikowanych procedur – charakteryzuje się prostotą obsługi i wygodą dla użytkownika.