Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Aktualności

Informacja 2020-03-17

Informacja

Drodzy Klienci i Kontahenci.

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju, pragniemy poinformować o zmianie systemu naszej pracy. Prosimy o zapozanie się z komunikatem dotyczącym procedur w zakresie ochrony przed koronawirusem. Zamówienia przyjmujemy telefonicznie oraz drogą mailową. Zostań w domu.

Rusztowanie przejezdne, fasadowe, przestrzenne – zapoznaj się z rodzajami rusztowań 2020-01-21

Rusztowanie przejezdne, fasadowe, przestrzenne – zapoznaj się z rodzajami rusztowań

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje rusztowań: rusztowanie fasadowe, rusztowanie przestrzenne, rusztowanie przejezdne.

Rusztowania fasadowe
używane są głównie do prac przy elewacjach budynków. Tego typu konstrukcja rusztowania zapewnia wygodną i bezpieczną pracę na dużych powierzchniach, rusztowanie fasadowe jest stabilne, dogodne w komunikacji między poszczególnymi poziomami i pionami, zabezpiecza zarówno pracowników, jak i przechodniów.

Pamiętaj o poprawnym zabezpieczeniu swojego rusztowania - bezpieczeństwo przede wszystkim! 2019-12-18

Pamiętaj o poprawnym zabezpieczeniu swojego rusztowania - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jak bezpiecznie ustawić rusztowanie.

Poprawne ustawienie rusztowania oznacza, że zostało ono posadowione zgodnie z instrukcją DTR. Instrukcja DTR zawiera niezbędne informacje, które stanowią drogowskaz postępowania dla montażysty rusztowań. W dokumencie DTR znajduje się: opis systemu, zakres jego elementów składowych, wytyczne co do statyki, instrukcja montażu.

Kolejność czynności przy stawianiu rusztowania.
Przed rozpoczęciem prac montażowych należy sprawdzić grunt, który musi spełniać odpowiednie warunki co do nośności. Przy mniej stabilnym podłożu korzysta się z podkładów. Przy kolejnych etapach pięcia się w górę – aby rusztowanie było bezpieczne – stosuje się stężenia, kliny i kotwy.

Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia 2019-11-25

Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia

Czas prac na rusztowaniu
W zależności od planowanego czasu prac na rusztowaniu proponujemy: przy użytkowaniu krótkoterminowym – wynajem, zaś w przypadku długiego okresu użytkowania rusztowania – zakup rusztowania. Przy dłuższym zakresie robót koszt zakupu sprzętu amortyzuje się i docelowo jest po prostu bardziej ekonomiczny. Krótkotrwały wynajem rusztowania jest wariantem bardziej ekonomicznym, gdyż optymalizując koszty wydamy sumarycznie mniej.


Siły i środki 
W przypadku firm posiadających duże zaplecze w postaci siły roboczej zalecamy opcję kupna. W tej sytuacji sprzęt będzie własnością klienta, który użytkuje go dowolnie przez długi czas – ponosi koszty tylko w momencie zakupu. W przypadku małych firm, koszty obsługi, transportu i montażu, a później demontażu, skłaniają do wybrania opcji wynajmu. Wówczas budżet przeznaczony na pozyskanie rusztowania rozkłada się równomiernie w czasie, co pozwala zaplanować koszty, a jednocześnie uwalnia od utrzymywania zasobów siły roboczej, jak również zaoszczędza potrzeby składowania materiału.