Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Ogrodzenia ażurowe

Budowlane ogrodzenia ażurowe

Najpopularniejszym zastosowaniem ogrodzeń ażurowych jest tymczasowe wydzielanie przestrzeni zamkniętych. Są one często wykorzystywane na placach budów, w magazynach i na imprezach masowych. Spośród wszystkich rodzajów ogrodzeń, wyróżnia je przede wszystkim prosty i szybki montaż. Czym są ogrodzenia ażurowe?

Ogrodzenia ażurowe to ocynkowane przęsła z rur, które wewnątrz wypełnione są siatką. Rozmiar oczek siatki zależy od funkcji ogrodzenia i wymagań klienta. Siatka o mniejszym prześwicie jest cięższa i utrudnia ewentualne wspięcie się na nią, dzięki czemu może znakomicie sprawdzić się przy zabezpieczeniu koncertów czy festiwali. Ogrodzenia ażurowe o rzadszym splocie mogą z kolei pełnić rolę informacyjną (w połączeniu z właściwym oznakowaniem) i zapewniać bezpieczeństwo pracownikom budowy oraz kierowcom, zapobiegając wypadkom (np. w miejscach w pobliżu, których jest przeprowadzany remont drogi lub chodnika czy w otoczeniu placu budowy).

Ogrodzenia ażurowe – pozostałe zastosowania

Ogrodzenia ażurowe ułatwiają wydzielanie stref zagrożonych wypadkiem w wyniku prac na wysokościach lub terenów, na których obowiązuje zakaz wstępu dla przechodniów. Prawidłowo oznaczone, ogrodzenia te mogą pomóc również w kierowaniu ruchem. Odpowiednie ustawienie barierek pozwoli stworzyć bezpieczne trasy dla pojazdów, które nie stanowią zagrożenia dla konstrukcji na placu budowy i pracujących na jej terenie specjalistów.

Z kolei zastosowanie ogrodzenia ażurowego w przestrzeniach magazynowych, takich jak składy budowlane, ułatwia efektywne zarządzanie wydzieloną powierzchnią i grupowanie zgromadzonych materiałów. Stanowi również przeszkodę przy próbie wtargnięcia osób nieupoważnionych na teren prywatny.

Zabezpieczenie imprezy masowej przy pomocy ogrodzenia ażurowego znacznie skomplikuje wtargnięcie na teren koncertu czy meczu. Jednocześnie ułatwi wyznaczenie poszczególnych stref dla obserwatorów widowiska i pracowników pionu technicznego, dzięki czemu będą oni w stanie szybko i bezkolizyjnie przemieszczać się po terenie organizowanej imprezy.

W jaki sposób rozstawia się ogrodzenia ażurowe?

Ogrodzenie ażurowe jest montowane do podłoża poprzez betonowe stopy. Za trwałość połączenia poszczególnych płyt ogrodzenia ażurowego odpowiadają specjalne klamry. Stosuje się je, aby zapewnić stabilne i wytrzymałe spojenie całej konstrukcji oraz by zabezpieczyć obiekt przed wejściem osób nieupoważnionych. Przęsła ogrodzeniowe, stosowane przy wznoszeniu ogrodzeń ażurowych, zapewniają możliwość wykonania zamykanych bram, furtek, a nawet niskich barierek z odblaskowym pasem ostrzegawczym. Są one szczególnie przydatne w przypadku przeprowadzania prac na jezdni lub tuż przy niej.

Ogrodzenia budowlane (m.in. ogrodzenia ażurowe) stanowią obowiązkowy element każdego placu budowy. Ich obecność jest wymagana przepisami budowlanymi – brak odpowiedniego ogrodzenia może spowodować nie tylko nałożenie grzywny, lecz także przyczynić się do wypadku na terenie prac budowlanych.

Wybierz ogrodzenia ażurowe z firmą ARAD

Sprzedawane przez nas przęsła ogrodzeniowe są jedną z najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert na polskim rynku. Oferujemy ogrodzenia ażurowe wyłącznie od renomowanych europejskich producentów, których produkty spełniają wszystkie niezbędne kryteria, takie jak certyfikaty bezpieczeństwa i zgodność z unijnymi normami.

Realizujemy zamówienia klientów zarówno w fazie projektu, jak i zaopatrzenia w towar. Na życzenie kupującego możemy dostarczyć zamówione produkty we wskazane miejsce. Jeśli nie są Państwo pewni, czy zapotrzebowanie na ogrodzenia ażurowe zostało oszacowane poprawnie, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi. Doświadczeni eksperci pomogą Państwu w określeniu wymaganej liczby elementów ogrodzenia ażurowego i zaproponują najkorzystniejsze opcje w zakresie profesjonalnego zabezpieczenia przeprowadzanej inwestycji.

Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań, opracowanych przez firmę, która od 23 lat zaopatruje firmy i klientów indywidualnych w sprzęt budowlany, taki jak nowoczesne ogrodzenia, systemy rusztowań, drabiny oraz pomosty.

Sortuj wg:
Nazwa
Cena