Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Rusztowania przestrzenne

Rusztowania przestrzenne

Rusztowania przestrzenne (alternatywne nazwy: rusztowania stojakowe, rusztowania choinkowe) stanowią najlepsze rozwiązanie dla potrzeb konstrukcji o skomplikowanych kształtach. Mogą być stosowane np. przy budowie konstrukcji wsporczych pod wiaduktami i mostami albo wykorzystywane jako nośnik reklam wielkoformatowych czy też konstrukcji pod scenografię. Duży zakres wyboru elementów (0,73 m – 3,07 m) zapewnia możliwość elastycznej rozbudowy siatki rusztowania w trzech wymiarach. Proponujemy naszym klientom różne typy rusztowań: Layher Allround oraz Altrad Mostostal Rotax. Jeśli jest taka potrzeba, dostarczamy także konstrukcje innych firm, m.in. Plettac.

Rusztowania przestrzenne Layher

System Layher Allround to pionierskie rozwiązanie w zakresie rozwoju rusztowań przestrzennych. Łączy on w sobie prostotę montażu z praktycznie nieograniczonymi możliwościami konfiguracji oraz bezpieczeństwem użytkowania. Rusztowania tego typu znajdują zastosowanie w fabrykach i zakładach przemysłowych, takich jak stocznie, rafinerie i hangary lotnicze, a także przy specyficznych konstrukcjach scenicznych (rusztowania wiszące, kulisy sceniczne w teatrze). Rusztowania przestrzenne systemu Allround świetnie sprawdzają się również przy pracach budowlanych, w szczególności przy wybitnie skomplikowanych fasadach.

Konstrukcja rusztowania typu Layher Allround bazuje na zastosowaniu trzech podstawowych elementów: stojaka, stężenia i rygla. Wraz z nimi wykorzystuje się elementy uzupełniające. Rezultatem takiego połączenia są nieograniczone możliwości budowy rusztowań oraz prostota montażu. W przypadku rusztowania typu Altrad Mostostal Rotax konstrukcja opiera się o system pól o różnych wymiarach. Daje to możliwość rozbudowy siatki w wielu kierunkach, co sprawia, że łatwo jest zoptymalizować konstrukcję rusztowań do obiektów o różnych kształtach – dużo lepiej niż w przypadku rusztowań ramowych.

Rozwiązania Layher – gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo użytkowania już od początkowej fazy zapewniają połączenia oparte na systemie rozet i zamków klinowych. Dzięki uzyskaniu przez firmę Layher wielu zezwoleń udokumentowanych certyfikatami, rusztowania tej marki nie wymagają dodatkowej obfitej dokumentacji projektowej. Często rusztowania przestrzenne są konstrukcjami specjalnymi, jednak dzięki powyższej zalecie system Layher Allround spotyka się z wyrazami uznania – fachowcy postrzegają je jako wzór spełniający wysokie wymagania sprzętowe.Rusztowania przestrzenne Altrad

Jako alternatywę dla systemu Layher Allround proponujemy Rotax. To rusztowania przestrzenne produkowane przez firmę Altrad Mostostal. Bazują one na modułach opartych o siatkę pól o następujących wymiarach: 0,73 m; 1,09 m; 1,57 m; 2,07 m; 2,57 m; 3,07 m. Taki system pozwala na rozbudowanie konstrukcji we wszystkich kierunkach, co daje praktycznie nieograniczone możliwości optymalnego dopasowania rusztowań do obiektów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach.

Dostęp do nowych możliwości

Ważne jest również to, że rusztowania przestrzenne Rotax zapewniają lepsze wykorzystanie możliwości sprzętowych, niż jest to możliwe w przypadku systemów rusztowań ramowych. Rotax umożliwia budowanie platform o większych rozmiarach (np. scen, estrad czy platform podsufitowych). Znajduje on też szerokie zastosowanie, np. jako konstrukcja pod reklamy mało- i wielkoformatowe czy też do obsługi przekazu telewizyjnego (jako konstrukcja nośna pod kamery).

Pomosty stalowe mają nośność w zakresie od 2 do 6 kN/m2, stosownie do potrzeb. System wykorzystuje dwa rodzaje zaczepów do pomostów: na O-rygle oraz na U-rygle. Jest on w całości skonstruowany na zasadzie węzła konstrukcyjnego łączącego poprzecznice, podłużnice, stężenia (pionowe i poziome) przy pomocy połączeń klinowych.

 

Znalezienie odpowiedniego systemu rusztowań przestrzennych znacznie usprawni prowadzenie prac. Nasi eksperci chętnie udzielają porad dotyczących konstrukcji, dzięki czemu wybór konkretnego modelu stanie się łatwiejszy.Zapytaj o produkty
Sortuj wg:
Nazwa
Cena