Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Rusztowania przestrzenne

Rusztowania przestrzenne (alternatywne nazwy: rusztowania stojakowe, rusztowania choinkowe) stanowią najlepsze rozwiązanie dla potrzeb konstrukcji o skomplikowanych kształtach. Przykładowe zastosowania to: budowa konstrukcji wsporczych pod wiaduktami, mostami, ale również mogą stanowić nośnik reklam wielkoformatowych, czy też konstrukcji pod scenografię. Duży zakres wyboru elementów (0,73m – 3,07m) zapewnia możliwość elastycznej rozbudowy siatki rusztowania w trzech wymiarach. Proponujemy naszym klientom dwa rodzaje rusztowań: Layher Allround oraz Altrad Mostostal Rotax.
System Layher Allround łączy w sobie prostotę montażu z praktycznie nieograniczonymi możliwościami konfiguracji oraz bezpieczeństwem użytkowania. Rusztowania tego typu znajdują zastosowanie w fabrykach i zakładach przemysłowych, takich jak: stocznie, rafinerie, hangary lotnicze, al\e również przy specyficznych konstrukcjach scenicznych. Rusztowania przestrzenne systemu Allround świetnie sprawdzają się do prac budowlanych w szczególności przy wybitnie skomplikowanych fasadach. Konstrukcja rusztowania typu Layher Allround opiera się na zastosowaniu trzech podstawowych elementów: stojaka, stężenia i rygla. Jeśli chodzi o rusztowanie typu Altrad Mostostal Rotax, konstrukcja opiera się o system pól o różnych wymiarach – daje możliwość rozbudowy siatki w różnych kierunkach, co sprawia, że łatwo jest zoptymalizować konstrukcję rusztowań do obiektów o różnych kształtach – dużo lepiej niż w przypadku rusztowań ramowych.

Layher

System Layher Allround to pionierskie rozwiązanie w zakresie rozwoju rusztowań przestrzennych. Trzy podstawowe elementy (stojak, stężenie i rygiel) zastosowanie wraz z elementami uzupełniającymi łączy w sobie nieograniczone możliwości budowy rusztowań z prostotą montażu. Bezpieczeństwo użytkowania już od początkowej fazy zapewniają połączenia oparte na systemie rozet i zamków klinowych. Dzięki uzyskaniu przez firmę LAYHER wielu dopuszczeń udokumentowanych certyfikatami, rusztowania tej marki nie wymagają dodatkowej obfitej dokumentacji projektowej. Często rusztowania przestrzenne są konstrukcjami specjalnymi, jednak dzięki powyższej zalecie system Layher Allround spotyka się z wyrazami uznania – fachowcy postrzegają je jako wzór spełniający wysokie wymagania sprzętowe. Rusztowania przestrzenne znajdują zastosowanie jako konstrukcje specjalne, np. rusztowania wiszące czy kulisy sceniczne w teatrze.System rusztowań modułowych Allround oferuje szerokie możliwości zastosowań: w zakładach przemysłowych, hangarach lotniczych, rafineriach, fabrykach, halach produkcyjnych), ale także po prostu w typowych pracach na placach budów, np. w przypadku szczególnie skomplikowanych fasad.


Altrad

ROTAX to system rusztowań przestrzennych produkowanych przez firmę Altrad Mostostal. System opiera się na modułach opartych o siatkę pól o następujących wymiarach: 0,73m; 1,09m; 1,57m; 2,07m; 2,57m; 3,07m. Taki system daje możliwość rozbudowy konstrukcji we wszystkich kierunkach, co daje praktycznie nieograniczone możliwości optymalnego dopasowania rusztowań do obiektów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Ważne jest również to, że taki system zapewnia lepsze wykorzystanie możliwości sprzętowych niż jest to w przypadku systemu rusztowań ramowych. System ROTAX umożliwia budowanie platform o większych rozmiarach (np. w przypadku scen, estrad czy platform podsufitowych). System znajduje szerokie zastosowanie, np. jako konstrukcji pod reklamy mało- i wielkoformatowe czy też do obsługi przekazu telewizyjnego (jako konstrukcje nośne pod kamery). Pomosty stalowe mają nośność w zakresie od 2 do 6 kN/m2, stosownie do potrzeb.System stosuje dwa rodzaje zaczepów do pomostów: na O-rygle oraz na U-rygle. Cały system skonstruowany jest na zasadzie węzła konstrukcyjnego łączącego poprzecznice, podłużnice, stężenia (pionowe i poziome) przy pomocy połączeń klinowych.


Zapytaj o produkty
Sortuj wg:
Nazwa
Cena