Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Sunrise Festival 2023

Podobnie jak w poprzednich latach, w trakcie tegorocznych wakacji również mieliśmy okazję uczestniczyć w organizacji jednego z największych polskich wydarzeń muzycznych, czyli Sunrise Festival, przygotowując festiwalowy teren do przyjęcia nawet 150 000 osób. Zastanawiasz się, co kryje się za kulisami tak wielkoskalowego eventu? Sprawdź, jaką rolę podczas kołobrzeskiej imprezy odgrywały konstrukcje i sprzęty Arad.


Budowa scen z wykorzystaniem modułowych rusztowań Layher

W tym roku artyści występowali na czterech głównych scenach: Red, Blue, Black oraz White. Każda ze scen tworzyła przestrzeń, która miała za zadanie wprowadzić widzów w muzyczny klimat, nadając koncertom jeszcze bardziej unikalnego charakteru.

Wszystkie z czterech konstrukcji przygotowane zostały przez naszych specjalistów, którzy do budowy scen wykorzystali materiały marki Layher. Produkty niemieckiego producenta wyróżniają się modułowością, dzięki czemu stosowane są podczas wykonywania nawet najtrudniejszych konstrukcji, m.in. przy produkcji widowisk koncertowo-teatralnych, a także w przemyśle oraz na terenie stoczni.

Uniwersalność systemu Allround firmy Layher opiera się na prostocie konstrukcji i nieograniczonych możliwościach zastosowania. W przypadku imprez masowych, niezwykle ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo użytkowania sprzętu – produkty niemieckiej marki posiadają szereg niezbędnych certyfikatów branżowych, które poświadczają o ich wysokiej jakości wykonaniu.

Podczas przygotowywania terenu festiwalu wykorzystano dodatkowo takie produkty firmy Layher, jak systemy ochronne oraz konstrukcje Event, które pozwoliły nam wykonać profesjonalną oprawę wizualną każdej z czterech scen.

Sunrise Festival 2023 w liczbach

Zastanawiasz się, jak wygląda organizacja masowej imprezy muzycznej? Zespół Arad rozpoczął prace montażowe już trzy tygodnie przed samym festiwalem. Okres ten pozwolił nam na dopracowanie nawet najmniejszych detali, które umożliwiły uczestnikom eventu trzydniową, w pełni bezpieczną zabawę. Do pomocy podczas montażu i rozładunku użyto specjalistycznego dźwigu oraz maszyny Manitou, co dodatkowo przyspieszyło cały proces przygotowań. W pracach montażowych brało udział około 20 osób.

Nie można także zapominać o efekcie końcowym – przygotowane przez nas cztery sceny były nie tylko tłem dla muzycznych występów, ale również integralną częścią całego wydarzenia. Wszystko to możliwe było dzięki zaangażowaniu zespołu Arad oraz współpracujących z firmą partnerów, którzy dostarczyli nam nie tylko materiały, ale także unikalne know-how.

Zobacz pełną relację z tegorocznej imprezy Sunrise Festival:


Sunrise Festival 2023Sunrise Festival 2023Sunrise Festival 2023Sunrise Festival 2023