Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Wciagarki budowlane

Wciągarki budowlane

Do niezbędnych sprzętów na niemal każdej budowie można zaliczyć wciągarki budowlane i dekarskie. Od tego, jak bardzo są wytrzymałe i jaka jest ich maksymalna wysokość podnoszenia zależy, czy planowane zadania będą wykonane zgodnie z założeniami. W ARAD urządzenia do podnoszenia obiektów mają różne parametry, by nasi Klienci mogli wybrać sprzęt dostosowany do ich potrzeb i wymagań. Dzięki temu można znacznie usprawnić przebieg prac budowlanych lub montażowych.

Wciągarki elektryczne – dlaczego warto z nich korzystać?

Zaletą modeli zasilanych energią elektryczną jest to, że z ich pomocą można z łatwością podnosić obiekty na dużą wysokość, co w przypadku wyciągarek łańcuchowych nie jest zwykle możliwe. Oczywiście wiele zależy od modelu – w naszej ofercie można znaleźć wciągarki budowlane liniowe, które mają parametry umożliwiające wynoszenie sprzętów czy materiałów np. na 25 m, 40 m, a nawet 100 m. Nasze wyciągarki z silnikiem elektrycznym są też łatwe w obsłudze, co stanowi istotną korzyść dla każdego operatora tego typu sprzętu. Jeśli więc mają Państwo na placu budowy dostęp do zasilania elektrycznego, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty liniowych wind budowalnych.

Szeroki wybór modeli

W zależności od tego, jakie warunki panują na budowie, jaka jest konstrukcja budynku i jakie elementy mają być przenoszone, będą potrzebne inne wciągarki elektryczne. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim udźwigiem, długością liny, maksymalną wysokością i prędkością podnoszenia obiektów, a także mocą silnika elektrycznego oraz wysokością zasilania. W naszej ofercie mamy m.in. wciągarki przeznaczone głównie do montażu rusztowań (model GEDA Mini 60s), ale też i uniwersalne modele.

Windy budowlane przeznaczone do obiektów o różnej wadze

Niektóre modele naszych wciągarek np. GEDA Maxi 120 s i 150 s to lekkie urządzenia, które można bez trudu transportować. Ponadto ich montaż nie sprawia trudności. Gdy jednak praca na budowie wymaga przenoszenia obiektów o dużej wadze, proponujemy inne windy budowlane, które są skonstruowane w taki sposób, by mogły bez szwanku wytrzymać jeszcze większy ciężar. W ofercie ARAD mamy dla Państwa kilka modeli wind o różnych parametrach, które sprawdzą się w takich sytuacjach. Urządzenia o największym udźwigu mogą utrzymać nawet 500 kg. Taki właśnie jest m.in. model GEDA 500 Z – to wciągarka budowlana zębatkowa wyposażona w duży pomost. Można na niej ustawić nawet taczki, paletę wyładowaną materiałami budowlanymi, bądź też duże, ciężkie narzędzia. Maksymalna wysokość podnoszenia w przypadku tego modelu to aż 100 m. Również model IMER BS 500 ma udźwig 500 kg, ale ten sprzęt podnosi obiekty na wysokość nie większą niż 25 metrów.

Przy lżejszych obiektach mogą się sprawdzić również inne urządzenia. Godna uwagi jest np. wciągarka budowlana IMER ET 300, montowana na bramownicy. Ma udźwig 300 kg i podnosi obiekty z prędkością 22 m/min. Ponadto oferujemy wiele urządzeń o udźwigu np. 200 kg i mniejszym. Wszystkie wykorzystują nowoczesne technologie, dlatego skutecznie usprawniają prace budowlane.

Akcesoria do wciągarek

Poza wciągarkami proponujemy Państwu również akcesoria do tych urządzeń. Takim narzędziem jest m.in. bramowica IMER do mocowania wciągarki (model BS 500 o stosunkowo dużym udźwigu). Oferujemy także mocowania służące do zawieszania wciągarek: okienne, rozporowe, wolnostojące wciągowe i rusztowaniowe punktowe. Mogą Państwo znaleźć u nas także zawiesia hakowe i na kubełki, służące do tego, by można było umieszczać na nich np. narzędzia lub farby. W ARAD mamy także dla Państwa platformy – uniwersalne i przystosowane do podnoszenia dachówek.

 

Właściwy dobór sprzętów jest kluczowy, by praca na budowie mogła przebiegać sprawnie i bez zakłóceń. Jeśli nie są Państwo pewni, która wyciągarka budowlana sprawdzi się w danym przypadku, chętnie pomożemy dobrać odpowiedni model.

Wciągarki linowe

Wciągarki linowe

Windy budowlane

Windy budowlane