Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Aktualności

W jaki sposób podesty i schody aluminiowe zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy? 2020-08-28

W jaki sposób podesty i schody aluminiowe zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest kluczowym i jednym z najważniejszych aspektów przy projektowaniu konstrukcji służących do pokonywania różnic wysokości. Schody aluminiowe, zarówno przystawne, jak i przestawne, czy zainstalowane na trwale, są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkownikowi. Sprawdź więcej! 

Informacja 2020-03-17

Informacja

Drodzy Klienci i Kontahenci.

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju, pragniemy poinformować o zmianie systemu naszej pracy. Prosimy o zapozanie się z komunikatem dotyczącym procedur w zakresie ochrony przed koronawirusem. Zamówienia przyjmujemy telefonicznie oraz drogą mailową. Zostań w domu.

Rusztowanie przejezdne, fasadowe, przestrzenne – zapoznaj się z rodzajami rusztowań 2020-01-21

Rusztowanie przejezdne, fasadowe, przestrzenne – zapoznaj się z rodzajami rusztowań

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje rusztowań: rusztowanie fasadowe, rusztowanie przestrzenne, rusztowanie przejezdne.

Rusztowania fasadowe
używane są głównie do prac przy elewacjach budynków. Tego typu konstrukcja rusztowania zapewnia wygodną i bezpieczną pracę na dużych powierzchniach, rusztowanie fasadowe jest stabilne, dogodne w komunikacji między poszczególnymi poziomami i pionami, zabezpiecza zarówno pracowników, jak i przechodniów.

Pamiętaj o poprawnym zabezpieczeniu swojego rusztowania - bezpieczeństwo przede wszystkim! 2019-12-18

Pamiętaj o poprawnym zabezpieczeniu swojego rusztowania - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jak bezpiecznie ustawić rusztowanie.

Poprawne ustawienie rusztowania oznacza, że zostało ono posadowione zgodnie z instrukcją DTR. Instrukcja DTR zawiera niezbędne informacje, które stanowią drogowskaz postępowania dla montażysty rusztowań. W dokumencie DTR znajduje się: opis systemu, zakres jego elementów składowych, wytyczne co do statyki, instrukcja montażu.

Kolejność czynności przy stawianiu rusztowania.
Przed rozpoczęciem prac montażowych należy sprawdzić grunt, który musi spełniać odpowiednie warunki co do nośności. Przy mniej stabilnym podłożu korzysta się z podkładów. Przy kolejnych etapach pięcia się w górę – aby rusztowanie było bezpieczne – stosuje się stężenia, kliny i kotwy.