Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja
Jak wykorzystać podest magazynowy, platformę roboczą?

Jak wykorzystać podest magazynowy, platformę roboczą?

Podesty robocze to kluczowy element wyposażenia terenów robót, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo zarówno prac budowalnych, jak i remontowo-konserwacyjnych. Chcąc jeszcze bardziej usprawnić działania podejmowane na wysokościach, warto zainwestować w specjalistyczne dwustronne lub jednostronne instalacje, które dopasowywane są do specyfikacji podejmowanych prac. Zastanawiasz się, jak zrobić podest? Zapraszamy do lektury.


Schody i podesty – funkcjonalności

Solidne schody i podesty to jedne z niezbędnych elementów zarówno prac budowlanych, jak i magazynowych. Instalacje poprawiają komfort działań całego zespołu, wpływając dodatkowo na bezpieczeństwo pracy zatrudnionych. Konstrukcja składa się najczęściej z antypoślizgowych stopni, poręczy, barierek ochronnych oraz platformy, która umożliwia fachowcom podejmowanie robót bez konieczności asysty innych osób.

Dzięki ergonomicznej budowie podesty bez większego problemu mogą być przenoszone w różne miejsca na terenie placu budowy, usprawniając tym samym prace na różnych wysokościach.

Jakie są rodzaje podestów?

W asortymencie marki Arad dostępne są podesty, które mogą być wykorzystywane zarówno na terenie robót, jak i w centrach logistycznych, magazynach wysokopowierzchniowych oraz sklepach. Instalacje dla budownictwa i przemysłu wyposażane są dodatkowo w antypoślizgowe stopnie o głębokości 15 centymetrów oraz górny podest o wymiarach 58 x 31 centymetrów.

Podesty magazynowe zabezpieczane są z kolei poręczami, która zamykana jest za plecami pracownika. Warto także dodać, że oferowane przez nas modele mogą zostać dodatkowo wzbogacone w platformę do transportu towarów.

Klienci mogą zdecydować się także na specjalistyczne podesty do cystern. Ten rodzaj konstrukcji wykonywany jest z wysokogatunkowego aluminium. Co więcej, całość wyposażana jest w system drabin rozsuwanych linką, dzięki czemu wysokość instalacji może zostać dostosowana do rozmiarów cysterny.

Jak zrobić podest, platformę?

Aby jak najbardziej usprawnić prowadzone przez specjalistów prace, oferujemy instalacje niezwykle proste w montażu. Zastanawiasz się, jak zrobić podest? Schodki i podesty antypoślizgowe, które dedykowane są branżom budowniczym i przemysłowym, nie przekraczają 12 kilogramów, dzięki czemu bez większego problemu mogą być składane i przenoszone w dowolne miejsce. Montaż, eksploatacja i demontaż konstrukcji są szybkie i proste – warto jednak pamiętać, aby jej instalacja przebiegła zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez producenta.

Warto także dodać, że produkty wykonywane są na zamówienie i składają się najczęściej z 4 lub 5 szczebli. Nasi specjaliści umożliwiają dostosowanie zarówno rozmiaru podestu, jak i szerokości samych stopni.

Szukasz solidnego podestu do pracy? Zaufaj profesjonalistom z firmy Arad

Marka Arad to doświadczony dostawca wysokiej klasy narzędzi i instalacji, które dedykowane są różnym rodzajom prac – zarówno budowlanym, jak i magazynowym. Wiesz już, jak zrobić podest do rusztowania, jednak nadal wahasz się, który z modeli najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich działań? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.