Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Szalunki ścienne

Szalunki ścienne

Prace budowlane przy użyciu betonu wymagają zastosowania sprzętu ułatwiającego postawienie konstrukcji – szalunki ścienne są wykorzystywane do robienia fundamentów, jak i do zabezpieczenia otworów w ścianach podczas wylewania betonu. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami zastosowania szalunków ściennych dostępnych w ofercie ARAD.

Szalunki ścienne i niezbędne wyposażenie

System deskowań, zwany inaczej szalunkami ściennymi, pozwala na budowę niemal każdego obiektu w szybki, ekonomiczny i bezpieczny sposób. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. szalunki ścienne do wysokości 5,4 m, systemy formowania słupów, powierzchni narożnych i łukowych oraz podpory uchylne i ukośne służące do wyregulowania nachylenia deskowania. Zaopatrując się w te elementy systemowe, będą Państwo mogli zaprojektować szalunki na ścianę o dowolnym kształcie!

Modele szalunek ściennych

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo następujące szalunki ścienne:

 • płytę szalunkową standardową umożliwiającą szalowanie do wysokości 5,4 m; warto dodać, że dopuszczalnie parcie świeżego betonu przy jej użyciu to 60kN/m2. Ten model jest dostępny w rozmiarach o wysokościach 1,5 m, 2,7 m i 3 m oraz szerokościach pomiędzy 25 a 90 cm dopasowywanych do Państwa potrzeb. Płyty szalunkowe są połączone zamkami szalunkowymi umożliwiającymi transport dźwigiem do powierzchni 30 m2. Konstrukcja została wykonana z wysokogatunkowej skali odpornej na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne.
 • płytę szalunkową PLUS – wytrzymuje parcie betonu do 80 kN/m2. Jest w pełni kompatybilna z popularną płytą Midi Box. Płyta szalunkowa PLUS w naszym sklepie może zostać przez Państwa zamówiona w różnych wymiarach (wysokość 2,7 m lub 3 m; szerokość od 0,75 m do 2,4 m). Warto dodać, że jej pokrycie jest wykonane z wielowarstwowej wodoodpornej sklejki, a gęste użebrowanie płyty uniemożliwia odkształcania sklejki na skutek parcia betonu.
 • płytę szalunkową SP – umożliwia standardowe funkcje deskowania i zaszalowania słupów do wysokości 5,4 m w podziale co 5 cm. Wytrzymuje parcie betonu o nacisku 60 kN/m2 i jest dostępna w rozmiarach o wysokości 1,5 m, 2,7 m i 3 m oraz szerokości 70 cm.

Oferowane przez nas szalunki ścienne są precyzyjnie wykonane i zabezpieczone antykorozyjnie metodą cynkowania ogniowego. Co więcej, możliwość wielokrotnego użytkowania elementów i łatwość ich obsługi gwarantuje komfort pracy na terenie budowy.

Akcesoria szalunkowe dostępne w ofercie ARAD

Realizacja każdego projektu przy użyciu szalunków ściennych wymusza zastosowanie akcesoriów szalunkowych, umożliwiających osłonę otworów po ściągach, montaż płyt szalunkowych czy precyzyjne wyregulowanie ich pochylenia. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo akcesoria, takie jak:

 • narożnik przegubowy – służy do zabudowy narożników wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni betonowych pod kątem w zakresie od 60 do 270 stopni,
 • narożnik zewnętrzny – wykorzystywany do montażu szalunków ściennych w narożnikach zewnętrznych i prostokątnych,
 • narożnik wewnętrzny – do szalowania powierzchni betoniarskich pod kątem wewnętrznym 90 stopni,
 • zamek szalunkowy – używany jako element usztywniający i wyrównujący płyty szalunkowe,
 • podpora ukośna – do pionowania płyt szalunkowych w ścianach o wysokości powyżej 3 m,
 • podpora uchylna – do wsparcia deskowania w dwóch punktach,
 • grodzice – zabezpieczające przed osunięciem ziemi,
 • nakrętka z gniazdem kulistym – osłaniająca otwory po ściągach.

Jest to tylko część akcesoriów, które znajdują się w naszym sklepie. W celu zapoznania się z całą ofertą zachęcamy do zapoznania się z innymi kategoriami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Szalunki ścienne – doradzamy w zakupie

Jesteśmy firmą, która odpowiada na potrzeby klienta i zaspokaja jego oczekiwania. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo szalunki ścienne i niezbędne akcesoria do deskowania. Nasz personel z pewnością pomoże Państwu dobrać odpowiedni sprzęt do inwestycji budowlanej. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i zadawania pytań w razie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktowania się poprzez mail, telefon lub formularz kontaktowy!

Zapytaj o produkty
Sortuj wg:
Nazwa
Cena