Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja
Stemple budowlane – do czego służą i czym się różnią poszczególne modele?

Stemple budowlane – do czego służą i czym się różnią poszczególne modele?

Podpory stalowe, zwane również stemplami budowlanymi, wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Pozwalają też na szybki montaż. Zastosowanie stempli budowlanych przy pracach szalunkowych nie wymaga skomplikowanych procedur – charakteryzuje się prostotą obsługi i wygodą dla użytkownika.


Jakie są rodzaje podpór stropowych?

Wyróżniamy dwa rodzaje stempli budowlanych: lakierowane i ocynkowane. Podpory stropowe lakierowane są wybierane ze względu na stosunkowo niską cenę przy zachowaniu dobrej jakości. Natomiast stemple budowlane cynkowane cechują się większą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Wynika to stąd, że w procesie produkcji są poddawane cynkowaniu ogniowemu.


Cechy i charakterystyka stempli budowlanych

Podpory stalowe, zarówno podpory stropowe lakierowane, jak i podpory stropowe ocynkowane, wyposażone są w system G-haków. To nowatorskie rozwiązanie umożliwia wygodne i szybkie rozszalowanie stropu poprzez zmniejszenie wysokości podpory, co w skali makro daje znaczące oszczędności kosztów czasu pracy.

Podpory stalowe umożliwiają błyskawiczne ustawienie zarówno stropów poziomych, jak i wszystkich innych powierzchni – nawet tych zaprojektowanych z różnokierunkowymi spadkami. Zastosowanie stempli budowlanych jest stosunkowo szerokie. Oprócz systemów szalunkowych można ich z powodzeniem używać przy wyparciach:

  • - podciągów,
  • - balkonów,
  • - nadproży,
  • - belek.


Co wiemy o bezpieczeństwie podpór budowlanych?

Zabezpieczenie antykorozyjne podpór stalowych obejmuje zarówno ich stronę zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Sprawia, że podpora dłużej jest funkcjonalna, ale i bezpieczna, gdyż element nie ulega przedwczesnemu osłabieniu konstrukcji związanemu z działaniem sił przyrody. Z tego powodu można z niego z powodzeniem korzystać przez długi czas.Stemple budowlane z oferty firmy ARAD można zakupić poprzez stronę internetową https://www.arad.pl/szalunki-stropowe,g19.html. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi handlowcami -> https://www.arad.pl/kontakt,ap4.html


Autor artykułu:

Anna Stelmach-Smug
Doradca techniczno-handlowy