Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Windy budowlane, windy dekarskie

Windy budowlane i wciągarki elektryczne

Windy budowlane to urządzenia, których zadaniem jest szybkie, bezpieczne i wygodne przetransportowanie materiałów niezbędnych podczas przeprowadzania prac konstrukcyjnych oraz remontowych. W ofercie firmy ARAD mogą Państwo znaleźć pięć rodzajów wind budowlanych, które sprawdzą się przy wykonywaniu prac na wysokościach.

Windy budowlane GEDA

GEDA 300 Z

Winda budowlana GEDA 300 Z, wyposażona w silnik elektryczny, jest dostępna w dwóch wersjach (400 V i 230 V), a jej maksymalny udźwig wynosi 300 kg. To wielofunkcyjne urządzenie o prostym i szybkim montażu, wysokich standardach bezpieczeństwa, obszernym pomoście roboczym oraz bogatym wyposażeniu, minimalizującym ryzyko m.in. przeciążenia instalacji elektrycznej.

W skład zestawu wchodzą:

 • maszt aluminiowy, podzielony na 2-metrowe segmenty, które pasują do modułów rusztowań ramowych (każdy segment wyposażony jest w przymocowane na stałe śruby z nakrętkami M14),
 • zestaw kotwiący maszt wraz z rurami do szybkiego montażu (jeden zestaw do segmentu masztu dolnego, każde kolejne kotwiczenie powinno następować co 4 metry),
 • ramy do transportu elementów budowy rusztowania,
 • pomost transportowy (również w wersji z czujnikiem),
 • bęben kablowy o długości 25/50 m i 75/100 m,
 • prowadniki kabla,
 • zaczep kulowy (do samochodu osobowego),
 • zaczep oczkowy (do samochodu ciężarowego).

GEDA 300 ZG

Model 300 ZG może działać w różnych prędkościach podnoszenia ładunku do masy 300 kg. Korzysta z zasilania 230V, a jego maksymalny zasięg wynosi 50 m. Winda budowlana GEDA 300 ZG napędzana jest silnikiem o mocy 1,5 kW, dysponuje również obrotowym pomostem transportowym o wymiarach 1,4 m na 0,75 m.

Za bezpieczeństwo konstrukcji odpowiadają liczne udogodnienia, takie jak wyłącznik przeciążeniowy ze wskaźnikiem czy układ sterowania z pulpitem w podeście transportowym, uruchamiany kluczykiem przełączającym. Winda budowlana posiada zabezpieczoną klapę wjazdową i barierki montażowe oraz hamulec krańcowy, którego działanie jest uzależnione od osiąganej prędkości.

Nad prawidłowym charakterem pracy windy budowlanej czuwają wskaźniki przeciążenia i wyłączniki krańcowe. Istnieje również możliwość ustawienia wyłącznika dla dowolnego poziomu wyposażonego w klapę zjazdową. W nagłych wypadkach można też skorzystać z górnych i dolnych zintegrowanych wyłączników awaryjnych.

GEDA Fixlift 250, Lift Standard 200 i Lift Comfort 250

Elektryczna winda budowlana GEDA Fixlift 250 jest zasilana napięciem 230 V i zawiera bęben mogący pomieścić 43 m liny o średnicy 6 mm. Urządzenie to posiada również liczne zabezpieczenia, takie wyłącznik krańcowy na kablu o długości 21 m oraz sterownik z wyłącznikiem awaryjnym. W przypadku zerwania liny dojdzie również do samoczynnego uruchomienia automatycznego hamulca bezpieczeństwa.

 

O ile większość danych technicznych związanych z wyposażeniem wind budowlanych firmy GEDA jest identyczna dla każdego modelu, poszczególne produkty różnią się od siebie maksymalnym udźwigiem, prędkością podnoszenia załadunku i mocą windy.

 

W przypadku GEDA Fixlift 250, udźwig windy budowlanej wynosi 150 lub 200 kg, prędkość podnoszenia 19 lub 38 m/min, a jej moc to 0,6 lub 1,2 kW. Lift Standard 200 to urządzenie o takim samym uciągu maksymalnym, posiada jednak więcej mocy (1,3 kW) i większą prędkość podnoszenia (30 m/min). Lift Comfort 250 może udźwignąć aż 250 kg z prędkością 25 m/min, dysponując mocą 1,0 kW.

 

Wciągarki budowlane GEDA

Wciągarki budowlane GEDA 500 Z i GEDA 500 ZP

Wciągarka budowlana zębatkowa GEDA 500 Z to sprawdzona konstrukcja, którą w minionych latach zastosowano na wielu budowach. Jej obszerny pomost roboczy o udźwigu 500 kg może przetransportować m.in. dwie taczki bądź dużą paletę z materiałami budowlanymi. 

 

Do wyposażenia wciągarek z serii GEDA należą m.in.

 • segmenty trójkątnego masztu w odcinkach o długości 1,5 m, wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo (łączone 4 niegubiącymi się śrubami M16 wraz z nakrętkami),
 • nakładane ramy, przeznaczone do transportu elementów składowych rusztowań,
 • zakotwienia masztu z wbudowanymi złączami do rur mocujących maszt do obiektu – zawiesza się je na maszcie w odległościach co 6 m, dzięki czemu montaż masztu i wciągarki przebiega szybciej,
 • bęben kablowy, mieszczący 25 m lub 50 m kabla (istnieje możliwość zastosowania kabla o długości 75 m lub 100 m),
 • jednoosiowa przyczepa transportowa, dzięki której możliwe jest samodzielne osadzenie wciągarki na podłożu.

 

 

Potrzebujesz windy budowlanej przy prowadzaniu prac na wysokościach? Sprawdź ofertę ARAD! Prowadzimy sprzedaż i wyposażenie wind oraz wciągarek, a nasi doradcy Klienta chętnie pomogą Ci w wybraniu modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Sortuj wg:
Nazwa
Cena