Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja

Jak zamontować ogrodzenie panelowe, aby przetrwało jak najdłużej?

Jeśli ogrodzenie panelowe ma być trwałe, ważny jest staranny montaż. Sposób jego wykonania zależy przede wszystkim od rodzaju ogrodzenia i powierzchni, na której jest ono stawiane.

Ogrodzenia panelowe z oferty ARAD dzielimy na dwie podstawowe kategorie: ogrodzenia docelowe i ogrodzenia tymczasowe. Te pierwsze montowane są trwale do podłoża i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Natomiast w przypadku ogrodzeń tymczasowych zabezpieczenia będą już niezbędne.

Ogrodzenie panelowe tymczasowe – montaż

Montaż ogrodzenia panelowego tymczasowego jest bardzo prosty: słupek każdego panelu należy umieścić w otworze stopy, a kolejne słupki połączyć przy pomocy klamerek dokręcanych śrubami. Wystarczy użyć jedną złączkę do połączenia kolejnych paneli, jednak aby osiągnąć lepszą stabilność i trwałość konstrukcji zalecamy wykorzystanie dwóch złączek (odpowiednio: na 1/3 i 2/3 wysokości słupka).

Chociaż ogrodzenie panelowe ażurowe nie wymaga dodatkowego wsparcia, już w przypadku ogrodzenia panelowego pełnego czy paneli ażurowych zabezpieczonych plandeką, konieczne jest zastosowanie podpór. Każda podpora mocowana jest z jednego końca do złączki ogrodzenia panelowego, a z drugiego – do podłoża. W przypadku, gdy stawiamy ogrodzenie bezpośrednio na gruncie, mocuje się elementy wsporcze przy pomocy szpilek. Natomiast do nawierzchni twardych (np. beton) stosuje się śruby oczkowe.

Jako trzecią formę wzmocnienia można zastosować dodatkowo tzw. śledzie, które wbijamy przez otwór w kształcie litery „V” w dolnej końcówce podpory, co stanowi kolejny element usztywniający całą konstrukcję. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed ewentualnym samoistnym przesuwaniem się elementów, zalecamy użycie specjalnego uchwytu zapobiegającego wysunięciu się stopy.

Tak zabezpieczone i przytwierdzone ogrodzenie panelowe przetrwa w dobrym stanie cały czas trwania budowy. Na dodatek nie ulegnie zniszczeniu nawet pod naporem wiatru o znacznej intensywności.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Do zabezpieczenia antykradzieżowego oferujemy złączki typu „security”, których demontaż wymaga użycia specjalnego klucza. To bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa konstrukcji, gdyż pozwala znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży elementów ogrodzenia.

Należy pamiętać, aby dokładnie dokręcać wszystkie śruby i unikać powstawania jakichkolwiek luzów pomiędzy poszczególnymi elementami (śruby, złączki, słupki, mocowanie podpór) – wówczas mamy pewność, że nasze ogrodzenie panelowe jest bezpieczne i solidne.

Montaż ogrodzenia możemy wykonać samodzielnie lub też powierzyć jego wykonanie specjalistom z firmy ARAD.